Міжнародна співпраця кафедри організації авіаційних перевезень спрямована на розбудову, пошук та створення нових можливостей для наукового зростання науково-педагогічних працівників та студентів, підвищення внутрішніх наукових та освітніх стандартів, сприяння поширенню позитивного іміджу України та української науки та освіти за кордоном. Для налагодження міжнародного співробітництва кафедра десятиріччями вибудувала та продовжує активно розвивати мережу контактів із закордонними вищими навчальними закладами та фахівцями у різних галузях авіаційного транспорту та логістики.
У 1999 році завідувач кафедри Юн Г.М. у складі делегації від НАУ відвідав Дрезденський технічний університет з метою обговорення проекту по програмі Євросоюзу «Темпус». В обговоренні приймали участь професор Ударцев Є.П., професор Юн Г.М., професор Кулик М.С. та професор Краузе із Дрезденського технічного університету.
У 2004 році делегація від НАУ на чолі з Юном Г.М. відвідала Університет Венчжоу (КНР) з метою проведення переговорів про відкриття спеціальності «Транспортні технології» та спільне навчання китайських студентів англійською мовою.
У 2010 році делегація від НАУ на чолі з Юном Г.М. відвідала Корейський Аерокосмічний університет (КАУ) на запрошення президента університету, професора Ю.Джанк. У результаті поїздки була досягнута домовленість про практичну реалізацію одного з положень Letter of intent – сприяти розвитку людського ресурсу в аерокосмічній галузі.
У 2011 році відбулася перша поїздка студентів англомовного проекту спеціальності «Організація перевезень і управління на транспорті (повітряному)» в рамках двосторонньої угоди про співпрацю з факультетом авіаційного транспорту і логістики КАУ. Метою обміну була участь у роботі Міжнародної літньої програми при КАУ. Програмою передбачалось прослуховування двох курсів лекцій, які читали професори з США, Південної Кореї та України. Від України лекції читала к.е.н., доцент, доцент кафедри ОАП Миронюк В.О. (на фото зліва).
Уже котрий рік поспіль кафедра організації авіаційних перевезень надає можливість студентам, котрі навчаються за напрямом підготовки «Транспортні технології (на повітряному транспорті)» здобути додаткові знання зі своєї спеціальності у Корейському аерокосмічному університеті (Сеул, Південна Корея). Програма користується високою популярністю серед міжнародного студентського загалу.
Понад шістдесят студентів з шістнадцяти країн світу приїжджають, щоб здобути академічні знання та досвід у сфері авіації. Навчання триває місяць та включає в себе не тільки лекційні, а й практичні заняття. Учасники програми мають унікальну можливість відвідати Міжнародний аеропорт Інчхон, центральний офіс головної авіакомпанії Південної Кореї “Korean Air” та вантажний комплекс.
По закінченню програми, студенти кафедри ОАП Зюкіна Світлана, Ксьондзик Аліна, Соколовська Анастасія та Тарасенко Юлія успішно склали іспити та отримали дипломи та сертифікати про проходження навчання у Міжнародній літній школі Корейського аерокосмічного університету.
У 2014 році студенти кафедри ОАП пройшли навчання у літній школі Корейського аерокосмічного університету у місті Сеул. Уже не перший рік кафедра організації авіаційних перевезень надає можливість студентам, котрі навчаються за напрямом підготовки «Транспортні технології (на повітряному транспорті)», здобути додаткові знання зі своєї спеціальності у столиці Південної Кореї.
27 травня 2013 року на базі кафедри ОАП пройшло нагородження студентів, що приймали учать у 16-й конференції молодих вчених «Наука – майбутнє Литви» під керівництвом доцента кафедри організації авіаційних перевезень Іваннікової В.Ю.
Конференція відбулась 6-8 травня 2013 року у Вільнюському технічному університеті ім. Гедимінаса VGTU (м. Вільнюс, Литва). У конференції взяли участь викладачі, аспіранти та студенти з України, Литви, Латвії та Польщі. Інститут економіки та менеджменту представляли студенти та викладачі кафедри організації авіаційних перевезень.
Тематика доповідей була присвячена транспортній політиці, теоретичним основам транспортних систем, технології перевезень пасажирів та вантажів, технології навантажувальних та розвантажувальних робіт, інформаційним технологіям в сфері транспорту, управлінню та економіці на транспорті. Дипломами учасників були нагороджені студенти кафедри організації авіаційних перевезень, а саме:
Головенко К., Кришкевич К., Ляшенко О., Манзюк Т., Надутенко Т., Новицька Р.
У вересні 2015 року в Національному авіаційному університеті на базі кафедри організації авіаційних перевезень відбулася серія гостьових лекцій професора Ейдана Руні, провідного спеціаліста у галузі авіації Дублінського інституту технологій (Ірландія).
Приїзд Ейдана Руні організувала заступник завідувача кафедри ОАП з міжнародного співробітництва, к.т.н., доцент, доцент кафедри ОАП Іваннікова В.Ю., яка познайомилась з Ейданом під час проходження стажування в Ірландії, у Дублінському інституті технологій.
Професор Ейдан Руні перебував на кафедрі в рамках програми міжнародних академічних обмінів Erasmus Mundus ACTIVE, що фінансується Європейською Комісією. Лекції охопили широке коло питань, присвячених обслуговуванню повітряних суден, операціям в аеропортах та авіакомпаніях, людському фактору в авіації.
За результатами візиту професора Ейдана Руні була досягнута домовленість про подальшу співпрацю між Національним авіаційним університетом та Дублінським інститутом технологій в області авіаційних транспортних технологій.
Кафедра організації авіаційних перевезень (ОАП) продовжує розвивати міжнародні зв’язки в межах наукового та науково-технічного співробітництва з іноземними державами у рамках підписаних двосторонніх договорів про співпрацю.
Наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями
№ | Країна -партнер | Установа – партнер | Тема співробітництва | Документ, в рамках якого здійснюється співробітництво, термін його дії | Практичні результати та публікації |
1 | Республіка Корея | Корейський авіаційний університет
(КАУ) |
Участь у роботі міжнародної літньої школи в межах договору НАУ та КАУ з обміну студентами | Договір про обмін студентами між НАУ та КАУ від 2011 р. | Щороку у липні 2-3 студенти англомовних груп прослуховують 2 курси в рамках роботи Міжнародної літньої школи в KAУ, про що отримують відповідні міжнародні сертифікати |
2 | Литва
|
Вільнюський технічний університет ім. Гедимінаса (ВТУГ) | Участь у щорічній конференції молодих вчених «Наука – майбутнє Литви» | Договір про співпрацю між НАУ та ВТУГ | Щороку у травні викладачі та студенти
приймають участь у конференції, про що отримують відповідні міжнародні сертифікати та публікації тез доповідей у збірнику матеріалів міжнародної конференції. |
Крім цього, викладачі та студенти кафедри ОАП приймають участь у міжнародних програмах Erasmus + та Horizon 2020.
Кафедра продовжує співробітництво з Університетом Гріффіта (Австралія) зі спільної підготовки докторів наук (PhD) та публікації наукових праць в журналі «Aeronautica».
Чимало випускників кафедри ОАП працюють закордонними представниками авіакомпаній в Амстердамі, Римі, Афінах, Токіо, Бангкоку, Куала-Лумпурі, Нью-Йорку, Пекіні, Мілані та інших.
Основні напрями міжнародного співробітництва кафедри:
– участь студентів, аспірантів, науковців та науково-педагогічних працівників у міжнародних конференціях, симпозіумах, круглих столах;
– публікації науково-педагогічних працівників у міжнародних наукових виданнях, які входять до наукометричних баз даних SCOPUS, Web of Science, Google Scholar та ін.;
– проведення міжнародних конференцій із залученням до організації та участі іноземних фахівців у сфері транспортних технологій;
– провадження спільної видавничої діяльності із зарубіжними видавництвами, науковими і освітніми інституціями та обмін науковою друкованою продукцією;
– подача документів для участі у програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus + спільно з Європейським партнером Дублінським інститутом технологій (Республіка Ірландія) з метою отримання гранду на навчальну мобільність між кафедрою організації авіаційних перевезень та кафедрою транспортної інженерії Дублінського інституту технологій;
– укладання двосторонніх та багатосторонніх угод про співробітництво з вищими навчальними закладами та науково-дослідними установами зарубіжних країн;
– продовження плідної співпраці з Korean aerospace university (Південна Корея), Griffith University (Австралія), Embry-Riddle Aeronautical University (США), Dublin Institute of Technology (Ірландія), Salford University (Великобританія), University of Southern Queensland (Австралія), Nanchang Institute of Aeronautical Technology, (Китай).
У 2018 році на запрошення Юна Г.М. кафедру ОАП відвідав професор Пол Бейтс – завідувач кафедри авіації і логістики в Університеті Південного Квінсленду, Австралія. Метою візиту було обговорення подальшої співпраці між кафедрою ОАП та кафедрою авіації і логістики Університету Південного Квінсленду.
Зав. каф. ОАРП, к.т.н., доц. Бєлан В.В., зав. каф. ОАП, д.т.н., проф. Юн Г.М., гість кафедри ОАП із Австралії – зав. каф. авіації і логістики в Університеті Південного Квінсленда, проф. Пол Бейтс та в.о. декана Факультету транспортних технологій, д.т.н. Марінцева К.В. на фоні першого українського пілотажного біплану «Горобець», 2018 р.
Кафедра уклала угоду про співробітництво з Жилінським універcитетом (м. Жилін, Словакія) з метою спільної підготовки магістрів за спеціальністю 275 «Транспортні технології (на повітряному транспорті)» у форматі отримання випускниками подвійного диплому європейського зразка.
У 2019 році д.т.н, професор кафедри Організації авіаційних перевезень Гончаренко Андрій Вікторович взяв участь у міжнародному науковому конгресі “The 2nd Aviation and Space Congress” на базі Kielce University of Technology та Rzeszow University of Technology, що відбувся у місті Цедзина, Польща.
Також у 2019 році професор взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції “Smart Aircraft 2019”, що проводилася на базі Xi’an Jiaotong University у м. Сіань, КНР, де виступив з доповіддю на тему “Main Components and Stages of the Hybrid-Optional Doctrine Development”.
У 2018, 2019, 2020 та 2021 роках професор кафедри Організації аваційних перевезень, д.т.н, професор Гончаренко Андрій Вікторович брав участь у роботі міжнародної наукової конференції “Advanced Computer Information Technologies (ACIT-2018, 2019, 2020, 2021)”, проведеної в Університеті Південної Богемії Чехії та Деггендорфському технологічному інституті (Баварія, Німеччина)
У 2021 році доцент кафедри Яроцька Тетяна Ростиславівна отримала грант на розробку онлайн тренінгу, в рамках проекту House of Europe «Дім Європи».
Це — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. «Дім Європи» фінансує більш як 20 програм на теренах України: стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. Програма підтримує творчу кооперацію та співпрацю між українцями та їхніми колегами з ЄС у галузі культури та креативної індустрії. House of Europe «Дім Європи» має на меті організовувати молодіжні табори та студентський обмін між університетами в межах України.
Найближчим часом планується організація тренінгу, який спрямований на розвиток навичок та методів онлайн навчання у закладах вищої освіти.
Крім того, у тренінгу візьмуть участь представники бізнесу для поширення практики залучення працедавців до освітнього процесу.
Зокрема, у цьому тренінгу візьме участь пан Раффаель Петруцці.
Із загальним звітом кафедри організації авіаційних перевезень по міжнародній діяльності за 2021 рік Ви можете ознайомитись або за посиланням, або на сторінці моніторингу якості надання освітніх послуг.
У період з 01 жовтня 2021 року по 21 травня 2022 року д.т.н., професор кафедри організації авіаційних перевезень ФТМЛ НАУ, Гончаренко Андрій Вікторович проходив стажування як науковий співробітник (сумісник) в Інституті аерокосмічної техніки Сіанського транспортного університету (Xi’an University of Transport), м. Сіань, КНР.
Під час стажування, Андрій Вікторович працював над проектом створення науково-дослідного інституту активних систем («Research institute of active systems»), в рамках якого було проведено міждисциплінарне дослідження проблем авіаційного транспорту («Interdisciplinary study of air transport problems»).
У вересні 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри організації авіаційних перевезень взяли участь у 13й Міжнародній науковій конференції “Transbaltica 2022: Transportation Science and Technology” (Вільнюс, Литва). Дана конференція – традиційний захід Вільнюського технічного університету Гедиміна (VILNIUS TECH), який організовано у співпраці з партнерами з 2001 року.
На заході кафедру представляли: к.е.н., доцент Соколова Олена Євгенівна; к.т.н., доцент Іваннікова Вікторія Юріївна; аспірант PhD, асистент Чередніченко Костянтин Валентинович. Під час пленарного засідання викладачі кафедри презентували результати проведених дослідженнь, що пов’язані з математичним моделюванням оцінки стану авіаційної безпеки аеропорту.
Варто зазначити, що вибрані доповіді конференції будуть опубліковані в Lecture Notes in Intelligent Transportation and Infrastructure, який індексується Clarivate Analytics (Web of Science: Conference Proceedings). Деталі заходу та презентації напрацювань викладачів за посиланням.
У листопаді-грудні 2022 року викладачі кафедри – к.т.н., доцент Іваннікова В.Ю., к.е.н., доцент Соколова О.Є., аспірант PhD Чередніченко К.В. – взяли участь у 10th European Aviation Conference (10-тій Європейській Авіаційній Конференції), що проводилася у м. Гайльбронн, Німеччина.
Тематикою конференції був вплив пандемії COVID-19 на структуру, регулювання авіації; її подальше відновлення та реформування.
На заході – спільно з колегами з Технологічного університету Дубліна (Technological University Dublin) – було презентовано дослідження впливу пандемії COVID-19 на авіаційний ринок Європи та розроблену симуляційну модель для прогнозування основних виробничих показників авіаційного підприємства у поствідмовний (“постковідний”) період.
З презентацією доповіді Ви можете ознайомитись за посиланням.
17 березня 2023 року кафедра Організації авіаційних перевезень ФТМЛ НАУ спільно з колегами з Vilnius Gediminas Technical University проведе NAU+VILNIUS TECH PHD WORKSHOP. Початок роботи заплановано на 11:00 (за київським часом, GMT+2).
В рамках даної зустрічі будуть розглянуті:
- особливості підготовки здобувачів освітньо-наукового ступеня “доктор філософії” (PhD) на досвіді двох вузів;
- наукові напрямки та співпрацю Факультету транспорту, менеджменту та логістики (НАУ) та Факультету транспортної інженерії (VGTU);
- результати досліджень здобувачів PhD двох навчальних закладів.
Буклет та програму заходу Ви можете переглянути за посиланням – NAU+VGTU PHD WORKSHOP.
Наразі кафедра організації авіаційних перевезень працює над спільним Erasmus+ проєктом “Design of Joint Master Degree in Sustainable Transport Engineering” разом з європейськими партнерами: Вільнюським технічним університетом ім. Гедимінаса та Університетом Жиліни.
Після успішного остаточного завтвердження проекту у 2022 році, робоча група, що складається з провідних фахівців Кафедри, представила даний проект на кластерному вебінарі-зустрічі для переможців програми ЄС Erasmus+ “Strengthening the Capacity of Ukrainian Education for the European Integration (Посилення потенціалу української освіти на шляху до європейської інтеграції)”.
Головною метою проєкту “Design of Joint Master Degree in Sustainable Transport Engineering” є розробка міжнародної магістерської програми зі сталого транспортного проектування. Загалом, це – дворічна програма підготовки спеціалістів, спрямована на об’єднання транспортної техніки, повітряного транспорту, енергетики та навколишнього середовища. Варто зазначити, що проєкт передбачає виділення гранту на сумму 55 тис. євро.
Також викладачі та здобувачі PhD кафедри взяли участь у 35th Anniversary of Erasmus+, що проводилася у м. Брюссель (Бельгія). Даний захід було організовано, щоб ознайомитись із досвідом учасників, обмінятись інформацією про історію та думками щодо майбутнього програми. Засновники програми, бенефіціари та співробітники, які працюють на національному чи європейському рівнях над Erasmus+, взяли участь у різних сесіях і семінарах, присвячених пріоритетам Erasmus+, передовим практикам та історії програми.